Blog Architekta

Ile kosztuje porada prawna w Krakowie?

Ile kosztuje porada prawna w Krakowie?

Koszt porady prawnej w Krakowie Niekiedy w życiu człowieka dochodzi do sytuacji, w której ma się jakieś problemy z prawem. Wtedy też warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata i zasięgnąć porady prawnej. Trzeba się jednak przygotować na dość spory wydatek finansowy, ponieważ na terenie Krakowa za jednorazową poradę prawną można zapłacić od 150 do 450Więcej oIle kosztuje porada prawna w Krakowie?[…]

Na jakiej podstawie adwokat ustala swoje honorarium?

Na jakiej podstawie adwokat ustala swoje honorarium?

Większość z nas zastanawia się na jakiej podstawie adwokat wylicza wysokość swojego honorarium… Jak to wygląda w praktyce?

W większości kancelarii wysokość wynagrodzenia jest ustalana indywidualnie, z każdym klientem z osobna. Pod uwagę zazwyczaj bierze się złożoność problemu prawnego, czas jaki prawnicy muszą poświęcić na pracę nad sprawą. Pod uwagę należy także wziąć doświadczenie i renomę danego adwokata. Czytaj więcej O tej wersjiNa jakiej podstawie adwokat ustala swoje honorarium?

Jakie cechy musi mieć dobry adwokat lub prawnik?

Jakie cechy musi mieć dobry adwokat lub prawnik?

Droga do stanowiska adwokata lub prawnika jest bardzo długa w porównaniu z innymi zawodami. Podejmując się wyboru studiów na kierunkach prawa zetkniemy się z trudną nauką, która trwa dłużej niż standardowe studia licencjackie (3 lata) i magisterskie (2 lata). Już na tym etapie młody prawnik cechuje się wytrzymałością i zdecydowaniem. Czytaj więcej O tej wersjiJakie cechy musi mieć dobry adwokat lub prawnik?