Dlaczego konserwacja nart po sezonie jest tak ważna?

Właściwy stan nart to nie tylko kwestia naszej wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i trwałości używanego na stoku sprzętu. O właściwy serwis najlepiej zadbać od razu po zakończonym sezonie zimowym.

Serwis narciarski

Dlaczego konserwacja nart po sezonie jest tak ważna?Oddajmy nasz sprzęt do profesjonalnego, sprawdzonego serwisu, gdzie przejdzie przez ręce fachowców, którzy wyrównają ślizgi i nasmarują narty w sposób zabezpieczający je przez zniszczeniem w czasie, kiedy będą stały nieużywane. Zapewni to naszym nartom ochronę przed rdzą i wysuszeniem ślizgów. Pamiętajmy, by przed kolejnym sezonem ściągnąć z nart smar zabezpieczający i pokryć ślizgi smarem przeznaczonym do jazdy.

Ważnym aspektem jest też przechowywanie sprzętu w odpowiednich warunkach. Sprzęt narciarski powinniśmy przechowywać w miejscach o stałej temperaturze pokojowej i niewielkiej wilgotności powietrza. Używajmy dedykowanych do nart pokrowców, dzięki którym sprzęt będzie dodatkowo chroniony przed brudem i mechanicznymi zarysowaniami.

Odpowiednio konserwowany i przechowywany w optymalnych warunkach sprzęt narciarski będzie sprawny, bezpieczny i posłuży nam przez dobrych kilka lat. Dbajmy o to.