Dlaczego konserwacja nart po sezonie jest tak ważna?

Właściwy stan nart to nie tylko kwestia naszej wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i trwałości używanego na stoku sprzętu. O właściwy serwis najlepiej zadbać od razu po zakończonym sezonie zimowym.

Serwis narciarski

Oddajmy nasz sprzęt do profesjonalnego, sprawdzonego serwisu, gdzie przejdzie przez ręce fachowców, którzy wyrównają ślizgi i nasmarują narty w sposób zabezpieczający je przez zniszczeniem w czasie, kiedy będą stały nieużywane. Zapewni to naszym nartom ochronę przed rdzą i wysuszeniem ślizgów. Pamiętajmy, by przed kolejnym sezonem ściągnąć z nart smar zabezpieczający i pokryć ślizgi smarem przeznaczonym do jazdy.

Ważnym aspektem jest też przechowywanie sprzętu w odpowiednich warunkach. Sprzęt narciarski powinniśmy przechowywać w miejscach o stałej temperaturze pokojowej i niewielkiej wilgotności powietrza. Używajmy dedykowanych do nart pokrowców, dzięki którym sprzęt będzie dodatkowo chroniony przed brudem i mechanicznymi zarysowaniami.

Odpowiednio konserwowany i przechowywany w optymalnych warunkach sprzęt narciarski będzie sprawny, bezpieczny i posłuży nam przez dobrych kilka lat. Dbajmy o to.

Więcej o odpowiedniej konserwacji nart po sezonie dowiesz się ze strony: http://sklep-narty.pl/narty/jak-konserwowac-narty-po-sezonie/