Dlaczego warto grać w golfa?

Gra w golfa może przynieść każdemu pewne korzyści zdrowotne i dobre samopoczucie. Ten coraz popularniejszy sport jest w rzeczywistości źródłem wszystkich podstawowych składników, które lekarze zalecają, aby zapewnić sobie optymalne zdrowie fizyczne i psychiczne oraz dobre samopoczucie. Jednak aby zacząć grę w golfa najpierw należy zaopatrzyć się w sprzęt golfowy a w szczególności w kij golfowy dla początkujących.

To działa lepiej niż intensywny trening na siłowni!

Dlaczego warto grać w golfa?Golf spala więcej kalorii niż myślisz: grając w 18-dołkową grę golfową spalasz co najmniej 900 kalorii. Golf łączy w sobie wszystkie znane korzyści odnoszące się do utraty wagi związanej z chodzeniem, a w połączeniu z efektami wzmacniającymi siłę podczas wychylania kijków oraz przenoszenia i ciągnięcia torby golfowej wiesz, że możesz z tego naprawdę sporo skorzystać.

Pomaga zwalczać stres

Golf rzeczywiście ma w sobie wszystkie czynniki potrzebne do dobrego humoru. W tym oferuje kilka ważnych czynników wpływających na dobre samopoczucie, takich jak:

  • aktywne życie towarzyskie,
  • regularne ćwiczenia fizyczne najlepszego rodzaju

Golf zbliża do siebie ludzi

Golf to świetny sposób na poznanie nowych ludzi – zwłaszcza jeśli niedawno przeprowadziłeś się do nowego obszaru lub miasta czy też gdy wyjechałeś za granicę. Gdziekolwiek jest pole golfowe, czeka każdemu mnóstwo nowych przyjaźni. Przyjaźni, które mogą się rozwijać, dzięki przyjemnej atmosferze samej gry i życiu społecznemu w klubie.