Jakie narty wybrać dla średnio-zaawansowanej osoby?

Narty dla średnio-zaawansowanych narciarzy

Jakie narty wybrać dla średnio-zaawansowanej osoby?Narciarze posiadający nieco wyższe umiejętności techniczne, a więc znajdujący się na poziomie średnio zaawansowanym powinni przyłożyć się do wyboru nart. Przede wszystkim powinny być one elastyczne, a nie sztywne. Narty, które są elastyczne znacznie łatwiej jest kontrolować na trudniejszych stokach narciarskich, a co za tym idzie można zachować nad nimi pełną kontrolę.

Bardzo ważne jest też to, aby narty były nieco szersze w tylnej części, ponieważ wtedy narciarz będzie miał ułatwione skręcanie oraz krawędziowanie. Jest to szczególnie przydatne na stokach technicznych, gdzie wykonuje się dużą liczbę skrętów lub też wtedy, gdy dana osoba przygotowuje się np. do startu w slalomie. Warto też wybrać takie narty, które będą nieco szersze przy wiązaniach, wtedy też będą one dawać narciarzowi poczucie stabilności i pełnego spokoju. Dzięki temu jeszcze bardziej będzie można rozwinąć swoje umiejętności jazdy na nartach i pomyśleć o zakupie nowych nart, dla bardzo zaawansowanych narciarzy, na najtrudniejsze stoki.

Więcej informacji na temat wyboru nart dla osób średnio-zaawansowanych znajdziesz na stronie: https://4narty.pl/jakie-narty-kupic-dla-srednio-zaawansowanego-narciarza/