Od czego zależy cena za usługi DTP?

Usługi DTP, czyli potocznie mówiąc skład książki nie należą do tanich. Jednak jest kilka zależnych, które rzutują na ogólnej wycenie takiego zlecenia. Po pierwsze są pewne standardy, od których wylicza się ceny. Po drugie nie każde zlecenie jest takie samo.

Od czego zależy cena za skład książki?

Od czego zależy cena za usługi DTP?Przede wszystkim standardowy arkusz wydawniczy to 40000 znaków ze spacjami dla prozy, 700 wersów dla poezji, 800 wierszy obliczeniowych lub też 3000 cm kwadratowych dla powierzchni ilustracji. To dane bazowe, od których zaczyna się wyliczenie. Jednak wszystko zależy jeszcze od wybranego układu graficznego strony oraz samego przygotowania materiałów do druku, jeśli wymagają poprawek graficznych lub przepisania cena oczywiście wzrasta. Do tego potrzebna jest jeszcze usługa korekty tekstu.

Za przepisanie strony normatywnej czyli 1800 znaków ze spacjami trzeba zapłacić ok. 4 zł za stronę z transkrypcji oraz ok. 5 zł za stronę za przepisanie rękopisu. Skan tekstu do wydruku to koszt 0,15 zł od strony a druk z plików doc czy pdf to koszt 0,3 zł za stronę.

Według stawki godzinowej

Jest też druga metoda wyliczenia ceny usług DTP, czyli według stawki godzinowej operatora DTP, grafika. Stawka wynosi obecnie minimum 20 złotych/ godzina, a praca w studiu DTP to co najmniej 30 złotych netto za godzinę. Im więcej roboczych godzin, tym niższa będzie stawka.

Więcej informacji na temat stawki za usługi DTP znajdziesz na stronie: http://www.sklad-ksiazek.pl/