Poznański gmach Bóżnicza, czyli tam, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością

Gmach Bóżnicza to nowoczesny budynek biurowo-mieszkalny usytuowany u zbiegu Małych Garbar i ul. Bóżniczej, jedyne sto metrów od poznańskiego rynku, dwieście metrów od Warty i trzysta metrów od Cytadeli. Interesująca elewacja, starannie dopracowany i przemyślany projekt oraz doskonała lokalizacja czynią ten obiekt jednym z ciekawszych budynków w krajobrazie architektonicznym Poznania.

Poznański gmach Bóżnicza, czyli tam, gdzie historia spotyka się z nowoczesnościąOgólna charakterystyka

Budynek przy Bóżniczej to trzynasto – kondygnacyjny gmach o różnorodnej, przyciągającej wzrok elewacji. Podzielony został na dwa skrzydła – mieszkalna część od strony ul. Bóżniczej jest bardziej masywna i ciut wyższa, a od strony Małych Garbar znajduje się całkowicie przeszklona część biurowa. Na parterze obiektu usytuowane są sklepy, a w wyższych partiach przestrzenie biurowe (sześć pięter) i mieszkania do wynajęcia (siedem pięter), zarówno kawalerki, jak i lokale czteropokojowe o powierzchni od czterdziestu dwóch do osiemdziesięciu siedmiu metrów kwadratowych. Każde mieszkanie wyposażone jest w przestronny balkon oraz duże panoramiczne okna, które nie tylko zaopatrują wnętrza w optymalną ilość światła dziennego, ale też pozwalają podziwiać malownicze uliczki Starego Miasta oraz Ratusz.

Infrastruktura

Ogromną zaletą gmachu przy Bóżniczej jest fakt, że jest on doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko stąd do najważniejszych atrakcji kulturalnych, sklepów, zabytków oraz terenów zielonych. Dodatkowo użytkowanie budynku ułatwia umożliwiająca swobodne parkowanie, odpowiednich rozmiarów podziemna hala garażowa. Zadbano również o bezpieczeństwo obiektu. Wyposażony on został w monitoring, system kontroli dostępu, a także nowoczesną sieć telekomunikacyjną opartą na światłowodach. 

Nagradzany projekt

Budynek finansowany ze środków poznańskiego dewelopera, firmę Ataner, zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich został doceniony na konkursie European Property Awards, wybierającym najlepsze obiekty mieszkaniowe i komercyjne na naszym kontynencie. Otrzymał tam wyróżnienie w kategorii najlepszej architektury wielofunkcyjnej za 2016 rok.