W jakie rejony wybrać się na narty do Włoch?

Włoskie ośrodki narciarskie są ogromne i rozciągają się na dwa pasma górskie: Alpy i Dolomity. Które ośrodki polecamy dla narciarzy o wszystkich możliwościach? I jakie ośrodki wyróżniają się na tle innych maksymalnie spełniając standardy oczekiwane przez dzisiejszego podróżnika?

Cervinia, Alpy

Cervinia ma najlepszy śnieg we Włoszech – zachwyca stokami o wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Ma ona jeden z najdłuższych sezonów narciarskich od listopada do maja. Cervinia jest idealna dla początkujących i tych, którzy jeżdżą na średnim poziomie zaawansowania. Wokół ośrodków znajduje się wiele wysokiej klasy restauracji.

Courmayer, Alpy

W jakie rejony wybrać się na narty do Włoch?Courmayer ma stoki, które pasują do wszystkich poziomów umiejętności, ale szczególnie tych na średnim poziomie, którzy zdobywają pewność siebie. Szkółki narciarskie są tutaj na dobrym poziomie. Courmayer szczyci się najwyższymi wyciągami narciarskimi w Europie, które obsługują ponad 350 km nartostrad. Jedną z zalet ośrodków wypoczynkowych należących do Doliny Aosty jest możliwość skorzystania z biletów gdzie indziej, dzięki czemu ma się okazję zobaczyć trochę więcej. Panująca tam sceneria tętni życiem, a w okolicy jest wiele dobrych restauracji i barów.

Włochy należą do europejskiej czołówki jeśli chodzi o ośrodki i trasy narciarskie, jednak nie każdego stać na taki luksus. Zagraniczne wyjazdy nie należą do najtańszych- co zrobić gdy akurat brak nam pieniędzy na szusowanie po zagranicznych trasach? W Polsce coraz więcej ośrodków narciarskich oferuje więcej wyciągów i więcej kilometrów tras narciarskich. Większość polaków była na stokach w Bukowinie Tatrzańskiej, Szczyrku czy Szklarskiej Porębie. Polskie stoki oferują na prawdę wysoki poziom, który zadowoli nawet wymagających narciarzy a ceny są znacznie niższe niż za granicą. Więcej o polskich ośrodkach narciarskich możesz poczytać na: Gdzie wybrać się na wyjazd na narty?